Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017

 

zakonczenie 18 20170625 1758734733

23 czerwca 2017 roku w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 8.00 w sanktuarium, zaś o 11.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie kustosz naszego sanktuarium ks. proboszcz Jan Ziętarski odprawił Msze św. dziękczynne na zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Powitał przedstawicieli władz samorządowych, dyrekcje ożarowskich szkół, nauczycieli, pedagogów, katechetów i rodziców uczniów. Szczególnie ciepło powitał wszystkich uczniów, którzy poprzez uczestnictwo we Mszy św. dziękowali Panu Bogu, a także swoim nauczycielom i katechetom za możliwość zdobywania wiedzy, kształtowania charakterów i osobowości, za rozwój talentów i umiejętności, za zawarte przyjaźnie i wspólnie spędzony szkolny czas. Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz Jan podziękował władzom samorządowym, dyrekcjom szkół, nauczycielom i katechetom za pełną życzliwości i zaangażowania całoroczną współpracę.

Podkreślił, że: "chociaż niekiedy współczesny świat nie ceni takich wartości jak dobro, mądrość, szlachetność, godność to jednak warto ciągle i na nowo podejmować pedagogiczny trud, by je kształtować w umysłach kolejnych pokoleń młodych ludzi. Robią to nauczyciele i za to należy im nieustannie dziękować. Za ten wysiłek dziś, w uroczystość zakończenia roku szkolnego wypowiadam słowa: Bóg zapłać. Dzieciom i młodzieży życzę, aby wakacje upłynęły w radości i spokoju, by rodzice znaleźli dla was czas, bo najczęściej niepotrzebne są egzotyczne wyprawy, czy nowe elektroniczne gadżety, aby dziecko czuło się kochane. Wystarczy wspólna gra w piłkę, wycieczki rowerowe czy wyprawa na ryby, a wakacje są do tego doskonałą okazją. Rodziców uczniów zobowiązuje, aby dopilnowali, by pamiętali, że również w wakacje czeka na nie Pan Jezus, a udział w niedzielnej mszy św. i indywidualna modlitwa jest wyrazem miłości do Pana Boga. Wszystkim życzę słonecznych i radosnych wakacji".


Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.