Uroczystość Przyjęcia I Komunii Świętej

komunia 1 20170529 1167549269"Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew ma życie wieczne".
J 6, 56

 

14 i 21 maja 2017 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpiło 89 trzecioklasistów. Przygotowania do tego wielkiego święta miłości Boga do człowieka, obok lekcji katechezy prowadzonych przez księdza Zbigniewa Gajewskiego, rozpoczęły się jesienią w dniu Matki Bożej Różańcowej, kiedy to podczas Mszy świętej wieczorowej z rąk Proboszcza naszej parafii księdza Jana Ziętarskiego dzieci otrzymały poświęcone Różańce. Ksiądz Proboszcz zobowiązał uczniów do gorliwego odmawiania Różańca, bowiem, jak podkreślił, modlitwa ta pomoże im pogłębić przyjaźń z Bogiem.

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny dzieci otrzymały poświęcone medaliki będące świadectwem czci i miłości ku Matce Bożej. Ksiądz Proboszcz zwracając się do rodziców podczas uroczystej sumy poprosił, aby dopilnowali, by ich dzieci zawsze nosiły medaliki, by darzyły je czcią i szacunkiem, nie ze względu na ich wartość materialną, ale ze względu na ich znaczenie w życiu religijnym człowieka. 

W dniu I Komunii Świętej w naszej parafii ksiądz Proboszcz Jan, witając dzieci komunijne, ich rodziców i gości powiedział m. in.: "Eucharystia wraz z Komunią Świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już w wymiarze życia doczesnego". W czasie homilii nawiązał do wydarzeń z 1917 roku, kiedy Matka Boża świadkami swoich objawień uczyniła trójkę fatimskich dzieci: Łucję (10 lat), Franciszka (9 lat) i Hiacyntę (7 lat). Na spotkanie z Maryją przygotowywał je wcześniej Anioł Pokoju. Matka Boża przekazała dzieciom orędzie: "Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uprosić pokój dla świata i zakończenie wojny". Dzieci, jak powiedział ksiądz Proboszcz Jan, mają w Kościele do spełnienia wielką misję. Na zakończenie zachęcał je do częstego i pobożnego odmawiania Różańca świętego. Prosił, by ukochały tę modlitwę tak jak Łucja, Franciszek i Hiacynta.
Dzieciom w modlitewnej drodze do przyjęcia I Komunii Świętej towarzyszył ksiądz Zbigniew Gajewski.

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii