IX SZKOLNY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

konkurs na palm wielkanocn 1 20170410 1591981489W piątek (7 kwietnia) został rozstrzygnięty dziesiąty już konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Jak zwykle cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

Konkurs zorganizowały katechetki (Grażyna Granat, Justyna Jurys, Anna Nowak) oraz opiekunki samorządów uczniowskich (Bożena Małecka, Dorota Buchalska, Anna Gniaź). One także ufundowały słodycze dla wszystkich uczestników.

Oceniając palmy organizatorki brały pod uwagę: związek dzieła z tradycją, wkład pracy i estetykę jej wykonania oraz pomysłowość ozdób. Tym razem konkurs był rozstrzygnięty w trzech kategoriach: palm małych - do 1 metra; średnich - od 1 do 2 m oraz palm dużych - powyżej 2 metrów. Wykonawcy mogli pracować indywidualnie lub w grupach.

 

 

 

 

Oto wyniki:

I kategoria:

I miejsce - Aleksandra Buglewska

II miejsce - Łukasz Kosmala

III miejsce - Krzysztof Safiański

II kategoria:

I miejsce - Rafał Stankiewicz

II miejsce - Martyna Łycha

III miejsce (praca zbiorowa)

Klaudia Halat, Justyna Babska, Emilia Buchalska, Ewelina Pacuła, Agnieszka Zdybska

III kategoria:

I miejsce (praca zbiorowa)

Jakub Jopek, Weronika Witek, Emilia Słowik, Marcjanna Zapalska

II miejsce

Aleksandra Małecka

W sumie palm było osiemnaście. Każda zasługiwała na uwagę i wyróżnienie, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cząstkowe oceny celujące z religii i plastyki. Oprócz wyżej wymienionych uczniów piękne dzieła wykonali: Jakub Teległów, Dawid Dzikowski, Bartłomiej Naborczyk, Piotr Kaleta; Wiktoria Waliszewska, Oliwia Kosmala; Małgorzata Pękalska, Agata Smyła, Wiktoria Pińkowska, Aleksandra Bieńka, Joanna Nowakowska, Sara Jagodzińska , Wernika Rutkowska; Natalia Kwiecień, Zofia Serafin; Maja Wójcik, Maja Karwowska; Emilia Ciepielak; Aleksandra Gałka; Zuzanna Łukaszewska.

Uczniów i ich prace uwieczniliśmy na fotografiach. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Bożena Małecka