Betlejemskie Światło

Harcerze z drużyny "Szarych Szeregów" działającej w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki już po raz kolejny przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju do swojej miejscowości.

11 grudnia, w niedzielny poranek, 32-osobowa reprezentacja harcerzy wraz

z druhnami: M. Dzikowską, M. Budkowską, R. Kołtunowicz-Kaczor i E. Kanią odebrała światło od skautów. Uroczystość odbyła się w kościele św. Józefa po słowackiej stronie Tatr, w miejscowości Svit. Tegoroczne hasło towarzyszące przekazaniu to: "Odważnie twórzmy pokój." To przesłanie, jak powiedziała naczelnik ZHP hm Małgorzata Sinica: "...zaczyna się od nas, od młodych serc, od tego jak patrzymy na drugiego człowieka, jak się do niego odzywamy". Niech to hasło będzie wyzwaniem i drogowskazem, nie tylko dla harcerzy i na następny rok, ale dla wszystkich i na zawsze.

W poniedziałek podczas wieczornej mszy św. harcerze uroczyście przekazali światełko na ręce księdza proboszcza Jana Ziętarskiego. Serdecznie dziękujemy za modlitwę

i Słowo Boże.

Płomień zostanie również przekazany w środowisku lokalnym gminy Ożarów.

dh pwd Ewa Kania

 

 

 Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.