,,Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych''

wita i zbawienna jest myl modli si za zmarych 1 20161111 1663935576Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień wyjątkowy w kalendarzu liturgicznym. Kościół oddaje w tym dniu cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. W naszej polskiej kulturze jest to dzień szczególny,  kiedy w gronie rodzinnym licznie nawiedzamy nasze nekropolie. W naszej wspólnocie dzień ten uczciliśmy naszym uczestnictwem na Mszy św. i modlitwie za naszych zmarłych. Wyjątkowa była wieczorna Eucharystia 2 listopada i modlitwa różańcowa gdy w symbolice zapalonych świec ustawionych przed ołtarzem  modliliśmy się za tych zmarłych którzy odeszli od listopada 2015 roku.

,,Łza za zmarłymi wyparowuje,

Kwiat na grobie więdnie,

Modlitwa natomiast dociera

Aż do serca Najwyższego".

Św. Augustyn

 

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii