A jednak chcą być święci...

a jednak chc by wici 12 20161111 1654593016W ostatnią środę października w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie miał miejsce Bal Wszystkich Świętych. W zabawie uczestniczyli chętni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a organizatorkami spotkania były opiekunki samorządu SP wraz z paniami katechetkami ( Grażyną Granat, Justyną Jurys, Anną Nowak). To  wspólne działanie  nauczycielek miało na celu zachęcenie uczniów do radosnego nawiązywania do  Dnia  Wszystkich Świętych - na gruncie wiary oraz tradycji chrześcijańskiej.

Biletem wstępu dla uczestnika było przebranie, które miało pomóc rozpoznać w  uczniu  przedstawianego przez niego świętego. Oprócz stroju należało  przygotować odpowiedni atrybut. I tak przybyli: po dwie Weroniki i Doroty oraz dwóch Janów Pawłów II , a ponadto Józef, Jadwiga Królowa, Mikołaj, Katarzyna, Elżbieta, Zuzanna,  Faustyna, Paweł, Anioł Gabriel na czele  aniołów, a nawet ... Mojżesz.

Zabawę  zapoczątkowała prezentacja świętych. Następnie uczestnicy odłożyli atrybuty i zaczął się taniec. Uczniowie bawili się w grupach i indywidualnie. Miło było spoglądać na rześkiego jak niegdyś Jana Pawła II lub siostrę Faustynę pląsającą wraz  ze świętą Dorotą. Kto nie przybył - niech żałuje!

Utożsamianie się ze świętymi to nie tylko nawiązywanie do słów papieża - Polaka: "świętymi bądźcie", ale zachęta do odnajdywania dobrego  siebie  w trudnej dzisiejszej rzeczywistości przesyconej komercjalizmem.


Bożena Małecka


Całość zdjęć do obejrzenia w galerii.