Zjazd Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie

W dniu 23 maja 2015r. w Ożarowie w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin odbył się 4 zjazd Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie Diecezji Sandomierskiej.

Celem tego spotkania jak co roku - było podziękowanie wszystkim wolontariuszom za podejmowaną pomoc rodzinie w dekanatach naszej diecezji oraz wskazanie nowych sposobów wspierania tejże rodziny. Na wstępie gospodarz ks. prałat Stanisław Szczerek z zarazem kustosz, przybliżył historię sanktuarium. Gościem tego spotkania a zarazem jego prowadzącym był charyzmatyczny kapłan- Ks. Stefan Ceberek kustosz sanktuarium Św. Teresy -z Diecezji Łomżyńskiej, który oprócz przekazywanych treści słowno - muzycznych, ubogacał wszystkich żywymi świadectwami cudownych uzdrowień i nawróceń w pracy z małżeństwami rodzinami.

Punktem kulminacyjnym tego spotkania była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem wikariusza generalnego ks. Jerzego Dąbka. Podsumowując spotkanie ks. Wiesław Surma, dyr. Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin wskazał na potrzebę podejmowania stałej pomocy rodzinie; czy to poprzez konkretny czyn, poradę czy pomoc duchową; przypomniał również nie tylko o wyzwaniach zbliżającego się Roku Rodziny w naszej Diecezji, ale również wskazał na szczególną okazję do włączania się w szeroko rozumianą pomoc małżeństwu i rodzinie. Na koniec w imieniu Ks. Bp Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza ks. Wiesław podziękował wszystkim wolontariuszom oraz kapłanom za dotychczasowa współpracę oraz ofiarna wielopoziomową służbie na rzecz rodziny.

 

Krystyna Rusin