Witamy na stronie parafii Ożarów
MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

niepodleglosc 79 20181114 1916317093"Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki

Otaczał blaskiem potęgi i chwały,

Coś ją osłaniał tarczą swej opieki

Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!"

11 listopada o godz. 12.00, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszym sanktuarium została odprawiona pod przewodnictwem kustosza sanktuarium ks. kan. Jan Ziętarskiego Msza święta koncelebrowana. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Wasąg. We wspólnej modlitwie uczestniczyły licznie przybyłe poczty sztandarowe, burmistrz Ożarowa p. Marcin Majcher wraz z dyrektorami i kierownikami podległych mu jednostek, starosta Powiatu Opatowskiego p. Bogusław Włodarczyk, goście, parafianie oraz dzieci i młodzież szkolna. Na zakończenie Eucharystii ks. kan. Jan podziękował zebranym za udział w modlitwie i złożył życzenia z okazji Jubileuszu. Powiedział: "11 listopada to święto naszych ojców, dziadów i nas samych. W tym dniu kierujemy nasze myśli ku Polsce, naszej Ojczyźnie, która po 123 latach obcego panowania, w 1918 roku, odrodziła się, jak feniks z popiołów. O wolną Polskę walczyło pięć pokoleń, dlatego dziś oddajemy hołd tym pokoleniom naszych przodków, co "nie dali pogrześć mowy i wiary".

"Ave Maryja" - IV Przegląd Pieśni

przeglad 6 20181108 1039470124Pod koniec października w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie miał miejsce kolejny przegląd pieśni poświęconych Matce Bożej. Nasi uczniowie coraz chętniej biorą udział w tych corocznych spotkaniach i coraz lepiej się w nich prezentują.

Najliczniejszą grupę w bieżącym przeglądzie stanowili wykonawcy z klas piątych i szóstych. Wszystkich uczestników było ponad czterdzieścioro. Występowali zarówno a' capella, jak również przy akompaniamencie - z towarzyszeniem gitary lub profesjonalnego podkładu muzycznego.

Artystom i organizatorom gorąco podziękował ksiądz proboszcz Jan Ziętarski - sponsor słodkich upominków. Dziękujemy

Na zakończenie wszyscy uczestnicy - łącznie z widzami - zaśpiewali radośnie pieśń "Chwalcie łąki umajone".

B. Małecka

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

swietych 9 20181105 1417113212W dniu 1 listopada Kościół oddaje cześć tym, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Wiernym żyjącym wskazuje drogę, którą winni podążać do świętości. Wszystkim przypomina prawdę o wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. Osobne święto ku czci Wszystkich Świętych ustanowił papież Jan XI w 935 r., wyznaczając je na dzień 1 listopada. W tym dniu po Mszy Świętej sprawowanej w naszym sanktuarium o godzinie 12.00 udaliśmy się na cmentarz, aby tam modlić się za zmarłych. W dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Mszy Świętej o godzinie 12.00 na cmentarzu przewodniczył kustosz naszego sanktuarium ks. kan. Jan Ziętarski, zaś homilię wygłosił ks. Piotr Kaliciński, misjonarz, od piętnastu lat pracujący w RPA, a obecnie chwilowo goszczący w naszej parafii. W tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej "zaduszkami". To wspomnienie wprowadził opat benedyktynów w Cluny we Francji, św. Odilon. On to w 998 r. zarządził modlitwy za dusze wszystkich zmarłych w dniu 2 listopada. Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Zmarłych będziemy polecać w codziennej modlitwie różańcowej do 8 listopada.

Całość zdjęć do obejrzenia w galerii

Msze Święte i nabożeństwa w Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11): 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (po Mszy procesja na cmentarz połączona z modlitwami za zmarłych), 17.30

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11): 7.00, 9.00, 12.00 (Msza na cmentarzu, jeśli będzie deszcz w kościele), 17.30 Przez całą oktawę o godz. 17.00 modlitwa różańcowa za zmarłych

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROŻAŃCOWEJ

odpust 39 20181011 1807622147"Do Ciebie się cały świat ucieka,
Przez różaniec Twej pomocy czeka,
Różańcowa Dziewico, Maryjo!"

7 października nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość Matki Bożej Różańcowej. W wigilię uroczystości odpustowych udaliśmy się w procesji na cmentarz parafialny, gdzie modliliśmy się za bliskich zmarłych. W niedzielę odpustową na Mszy św. o godz. 10.30 uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej otrzymały poświęcone różańce. Tym samym rozpoczęły w widoczny sposób błogosławiony czas religijnego przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Kustosz naszego sanktuarium ks. Proboszcz Jan Ziętarski zwracając się do dzieci i ich rodziców serdecznie zaprosił do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej w kościele podczas październikowych nabożeństw, ale także do odmawiania różańca w domu. Zachęcał, aby rodzice swoim dobrym przykładem budowali w domu wspólnotę modlitwy i miłości. Należy to czynić poprzez różaniec, który jest źródłem chrześcijańskiej siły.
Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Anioł - dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ks. Proboszcz Jan serdecznie podziękował księdzu dyrektorowi za wygłoszone Słowo Boże, wspólnotom parafialnym, parafianom i gościom, za modlitewny udział w budowaniu parafialnej wspólnoty różańca, za wspólne przeżywanie uroczystości i polecił wszystkich opiece Matce Bożej Różańcowej Królowej Rodzin.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>