Witamy na stronie parafii Ożarów
"KIEŁBASKOWE" POWITANIE WAKACJI

wakacji 123 20200705 207229791827 czerwca dzieci i młodzież działająca w grupach parafialnych wraz z opiekunami spotkała się przy grillu, aby wspólnie powitać wakacje. Ponieważ każdy, po specyficznym czasie zdalnego nauczania, odebrał szkolne świadectwo i otrzymał promocję do kolejnej klasy, nastroje były radosne. Tym bardziej, że przed uczniami jest perspektywa dwóch miesięcy wakacyjnej beztroski. Wspólne grillowanie stało się swoistego rodzaju tradycją w naszej wspólnocie parafialnej. Jest okazją do degustacji pieczonych przysmaków, ale także dobrym pretekstem, by spędzić wesoło czas w gronie rówieśników.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

zakonczenie 30 20200627 1043928749"(...) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę,

dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości

i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją (...)."

św. Jan Paweł II, Włocławek, 6 czerwca 1991r.

Koniec roku szkolnego to okazja, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień przeżyty w szkole, za opiekę, za spotykanych ludzi. Dlatego też nasza wspólnota uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkół, wychowawców i katechetów oraz rodziców i gości zgromadziła się 26 czerwca o godz. 8.00 na Mszy świętej sprawowanej przez ks. neoprezbitera Jarosława Nieściura, aby wyrazić Bogu swoją wdzięczność za kończący się rok szkolny. Wielu udało się dobrze wykorzystać czas podarowany przez Pana Boga. Otrzymają oni owoce solidnej pracy i wielu starań w postaci dobrych i bardzo dobrych świadectw. Dziękując za dary i łaski, zgromadzeni na wspólnej modlitwie przepraszali za zaniedbania, może lenistwo, lekceważenie różnorakich obowiązków, marnotrawienie talentów. I wreszcie prosili o dobrze przeżyte wakacje blisko Pana Boga.

Na zakończenie Eucharystii głos zabrał ks. Proboszcz Jan Ziętarski, który powiedział: "(...) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (...)". Słowa te skierował św. Jan Paweł II do katechetów, nauczycieli i wychowawców 6 czerwca 1991r. we Włocławku.

DROGI KSIĘŻE PROBOSZCZU

imieniny urodziny 13 20200627 2044112905"Jak wielką rzeczą jest poznawać, kochać i służyć Bogu!

Na tym świecie nie mamy nic ważniejszego do zrobienia.

Wszystko inne jest stratą czasu.

Działać mamy jedynie dla Boga,

składając nasze dzieła w Jego ręce".

Św. Jan Maria Vianney

Msza święta sprawowana 24 czerwca o godzinie 17.30 w naszej świątyni odprawiona została w intencji ks. proboszcza Jana Ziętarskiego w dniu Jego imienin i urodzin. Parafianie i goście, poza słowami modlitwy, ofiarowali swojemu Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego, radości w głoszeniu Słowa Bożego, siły w prowadzeniu parafii, obfitych łask Bożych. Do życzeń i bukietów kwiatów dołączyli podziękowania za wspólną modlitwę, świadczoną posługę kapłańską, a także za dobro, ciepły, codzienny uśmiech, życzliwość, poczucie humoru, poświęcany czas, cierpliwość i gorliwość w dbaniu o wspólnotę parafialną.

Księże Proboszczu! Niech Cię strzeże Matka Boża Różańcowa Królowa Rodzin.

10. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. PAWŁA

jubileusz 8 20200625 140833876121 czerwca na Mszy świętej o godz.12.00 nasza wspólnota parafialna obchodziła 10. rocznicę święceń kapłańskich ks. Pawła Solisa, który przyjął je 19 czerwca 2010 r. Z tej okazji ks. Paweł otrzymał wiele ciepłych życzeń i podziękowań za posługę kapłańską sprawowaną w naszej parafii.

Jubileusz święceń kapłańskich

19 czerwca 2010r. Święcenia Kapłańskie przyjął diakon Paweł Solis. Dziś, już jako Ksiądz obchodzi 10 rocznicę tego pięknego wydarzenia

Życzymy Księdzu wielkiej radości z każdego dnia kapłańskiej służby, Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego. Niech dobry Bóg darzy Cię zdrowiem i pokojem, a Matka Boża ma w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski!

Do życzeń dołączamy naszą modlitwę!

Bogu niech będą dzięki za Ciebie i Twoją posługę, Księże Pawle!

Ps. Na Mszę w intencji Księdza Pawła zapraszamy w Niedzielę (21.06.) o godz. 12

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>