Witamy na stronie parafii Ożarów
Opłatek

W związku z zaistniałą sytuacją, pan organista będzie rozprowadzał pobłogosławione opłatki w sklepiku parafialnym w poszczególne niedziele Adwentu po Mszach św.

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ

"Polska jest naszą matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi.

ojczyzna 16 20201114 1850585758Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej".

Św. Jan Paweł II

11 listopada, w 102. rocznicę odzyskania niepodległości, na Mszy świętej odprawionej o godz. 10:30 przez Proboszcza naszej parafii ks. Jana Ziętarskiego, nasza wspólnota parafialna modliła się za Ojczyznę powierzając Matce Bożej jej sprawy. Ksiądz Proboszcz wrażając wdzięczność władzom samorządowym, przedstawicielom różnych instytucji, parafianom za wspólną modlitwę podkreślił, że sprawy Ojczyzny powinny być drogie każdemu Polakowi. Tegoroczne obchody miały skromny, ale podniosły charakter.

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

wspomnienie 7 20201111 1703448346"(...) A tutaj nie ma nic, prócz drżenia,

oprócz słów odszukanych z nicości -

ach, zostaje ci jeszcze cząstka tego zdziwienia,

które będzie całą treścią wieczności".

2 listopada Kościół katolicki obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszej wspólnocie parafialnej podczas Mszy świętej wieczorowej modliliśmy się w intencji parafian, szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności w tym roku. Rodziny zmarłych otrzymały z rąk kapłana zapalony znicz będący symbolem pamięci i znakiem modlitwy w intencji tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

MIŁOSIERDZIE BOŻE BEZ GRANIC - RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH

renowacja 45 20201010 1059343856W dniach od 3 do 7 października nasza wspólnota parafialna przeżywała renowację Misji Świętych, które odbyły się w zeszłym roku. Taka forma rekolekcji była okazją do pochylenia się po raz kolejny nad prawdami naszej wiary i odnowienia oraz umocnienia więzi z Jezusem Chrystusem oraz Jego Matką. Spotkania modlitewne poprowadził Redemptorysta o. Tomasz Mular, który przybył z Lublina. W kolejnych dniach na modlitwie w kościele gromadzili się dorośli, dzieci, wspólnoty parafialne, grupy działające w parafii. We wtorek wierni wzięli udział w modlitwie wdzięczności za zmarłych odprawionej na cmentarzu parafialnym. W środę wspólnota odchodziła odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin polecając Jej opiece wszystkie rodziny naszej parafii. Na Mszy świętej wieczorowej dzieci komunijne otrzymały poświęcone różańce. Ważnym punktem renowacji Misji Świętych w naszej parafii było przyjęcie Szkaplerza Matki Bożej. Ks. Proboszcz Jan Ziętarski dziękując ojcu Tomaszowi za poprowadzenie renowacji Misji Świętych wyraził również słowa wdzięczności parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnej modlitwy. Wyraził nadzieję, że umocnili wiarę i miłość oraz zostali napełnieni nadzieją, aby łatwiej mogli pokonywać codzienne trudności. Ojciec Redemptorysta przyjął również podziękowania od przedstawicieli rodzin.

MSZA ŚWIĘTA JUBILEUSZOWA - 50.LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

jubileusz 34 20201001 104590618126 września o godz. 11.00 w naszym sanktuarium została odprawiona Msza św. jubileuszowa, podczas której wspólnota modliła sie w intencji 24.par małżeńskich obchodzących 50.rocznicę pożycia małżeńskiego. Jubilaci dziękowali Matce Bożej Różańcowej Królowej Rodzin za dotychczasową opiekę i prosili o dalsze wstawiennictwo. Przyjęli z okazji Jubileuszu wiele ciepłych życzeń m.in. od ks. Proboszcza Jana Ziętarskiego.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>