Witamy na stronie parafii Ożarów
14. ROCZNICA KORONACJI WIZERUNKU MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ KRÓLOWEJ RODZIN

rocznica2021 48 20210905 15475112382 września 2021 roku nasza wspólnota parafialna świętowała kolejną rocznicę koronacji Wizerunku Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Uroczystość ta była poprzedzona tygodniowym przygotowaniem modlitewnym, kiedy to każdego wieczoru siostry różańcowe gromadziły się w sanktuarium i kolejno odmawiały modlitwę różańcową. W rocznicowy dzień koronacji Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ksiądz Grzegorz Wasąg. W homilii ks. Grzegorz mówił o znaczeniu koronacji w życiu człowieka.

Podczas Mszy świętej rocznicowej wspólnota parafialna wyraziła wdzięczność ks. Grzegorzowi za Jego posługę kapłańską w parafii.

MSZA ŚW. DOŻYNKOWA - PODZIĘKOWANIE ZA PLONY

dozynki 2 20210826 1619370844"Oddaję dziś hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić."

Św. Jan Paweł II

Dożynki to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań przede wszystkim Panu Bogu za plony, a ludziom za trud pracy przy ich zbiorze.

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku o godzinie 12.00 w naszej Parafii została odprawiona Msza święta koncelebrowana będąca wyrazem wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. W czasie Mszy świętej poświęcony został chleb i wieniec dożynkowy. Dziękując za plony modlono się, aby nikomu nie zabrakło chleba przez cały nadchodzący rok. Po Mszy świętej zgodnie z tradycją podzielono się chlebem upieczonym z tegorocznej mąki.

Ks. kan. Jan Ziętarski serdecznie podziękował wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę w intencji rolników, którzy niezależnie od okoliczności kontynuują ten wyjątkowy i niełatwy rodzaj powołania. Wszystkim Rolnikom i Ich Rodzinom życzył Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wytrwałości oraz obfitych owoców niełatwej pracy na roli.

KOMPOZYCJE GEORGESA BIZETA ORAZ CLAUDE DEBUSSY W NASZEJ ŚWIĄTYNI

koncert2021 6 20210801 1547455236

25 lipca po Mszy świętej wieczornej odbyło się w naszej świątyni niezwykłe artystyczne wydarzenie. Był to koncert muzyki poważnej, który poprowadził Artur Jaroń. Wystąpili: Łukasz Długosz, Agata Kielar-Długosz - flety, Małgorzata Zalewska - harfa. Artyści to wirtuozi gry na flecie i harfie. Ujęli publiczność swym wyjątkowym talentem. W naszym sanktuarium szczególnie pięknie wybrzmiały i zachwyciły uczestników koncertu dźwięki harfy, które wypełniły świątynię po raz pierwszy. Muzycy wykonali wiele ciekawych utworów, przede wszystkim kompozytorów francuskich - Claude Debussego, fragmenty opery "Carmen" Georgesa Bizeta, a także utwory polskich kompozytorów - Mikołaja Góreckiego, Kazimierza Serockiego.

Ksiądz kan. Jan Ziętarski dziękując artystom za występ i organizatorom za to, że mógł gościć tak utalentowanych muzyków w swojej parafii, nie krył zachwytu i wzruszenia, których źródłem był koncert.

,,Bieszczady i my'

wakacje 73 20210721 1258293439W dniach od 28 czerwca do 3 lipca 2021r grupa 26 uczestników (scholistek i ministrantów) pod opieką ks. Pawła i pań: Justyny, Andżeliki i Rity, przebywała w Domu Rekolekcyjnym w Ustrzykach Górnych. Kolejny rok Bieszczady przyjęły nas ciepło i odkryły przed nami nowe atrakcje. Udało nam się zdobyć Tarnicę. Odwiedziliśmy ogród biblijny w Myczkowcach. Byliśmy też na Jeziorem Solińskim, po którym pływaliśmy statkiem. Niektórzy wykazali się zręcznością i odwagą pokonując przeszkody w tamtejszym Parku Linowym. Dokarmialiśmy zwierzęta w Leśnym Zwierzyńcu w Lisznej i obserwowaliśmy żubry w Mucznem. Zaś spędzając czas w ośrodku nasza wspaniała młodzież wykazywała się wszelakimi talentami wykonując rewelacyjnie powierzone im zadania np.: ilustracje do fragmentów Pisma św. Uczyli się też nowych piosenek i tańców, by potem podczas Eucharystii uwielbiać Boga radosnym śpiewem. 6 dni minęło szybko. Chwile tam spędzone z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu, zarówno tym, którzy wsparli nas finansowo jak i tym którzy otoczyli nas modlitwą. Niech Wam Bóg błogosławi. Opiekunowie wraz z uczestnikami :)

XXVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY-KONCERT

festiwal 13 20210707 15015479964 lipca 2021 roku o godz. 19.00 w naszym sanktuarium odbył się w ramach XXVII. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz koncert "Od Bacha do Verdiego". Wystąpili:

Harmonium Duo-duet akordeonowy: Hubert Giziewski i Iwo Jedynecki

Vilija Kupreviciene - sopran

Alexandra Zvirblyte - fortepian

Artyści zachwycili swoim występem zebranych i dostarczyli im niewypowiedzianych przeżyć.

Gospodarz sanktuarium Ksiądz kan. Jan Ziętarski podziękował artystom oraz organizatorom wydarzenia za możliwość uczestniczenia w tej wielkiej, wysublimowanej uczcie muzycznej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>